• ADRENALINA


  RYWALIZACJA


  ZABAWA


  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elitnunc bibendum exercitation dignissim tempor incididunt. Cumque, aptent luctus feugiat bibendum liberatio.

 • OPEN SPACE FOR EVERYONE


  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elitnunc bibendum exercitation dignissim tempor incididunt. Cumque, aptent luctus feugiat bibendum liberatio.


 • WORK HARD FOR YOUR PASSION


  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit tempor incididunt. Cumque, aptent luctus feugiat bibendum liberta.

CZYM JEST PAINBALL?


Paintball – jest rodzajem gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza, propanu lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.
 • lata '50 XX wieku

  Pierwsze markery

  PIERWSZE MARKERY

  Sprzęt do paintballa pojawił się w USA już w latach 50. XX w. i był wykorzystywany przez służby leśne do znaczenia drzew z odległości, jak również w rolnictwie do znaczenia bydła.

 • maj 1981

  Pomysł na rozgrywkę

  POMYSŁ NA ROZGRYWKĘ

  Dopiero w maju 1981 trzej przyjaciele z Hampshire: Bob Gurnsey, Hayes Noel, Charles Gaines wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując markery służące do znakowania bydła, w celach rozrywkowych.

 • czerwiec 1981

  Pierwsza rozgrywka

  PIERWSZA ROZGRYWKA

  27 czerwca 1981 rozegrano pierwszą grę: 12 zawodników zabawiło się w "capture the flag". Początkowo zabawa grup pojedynczych entuzjastów, często o zainteresowaniach myśliwskich lub militarystycznych, przekształciła się w sport dostępny dla większości osób.